| CedilsMia23 a întrebat:

Am o curiozitate. Am zbor din Luton spre Bacău. Mi-am făcut checkin online, am printat atat checkinul cat si biletul si precizez ca nu am bagaj de cală, doar cel de mana. Unde trebuie sa ma prezint prima data? Ce trebuie sa fac mai exact. Fiind primul meu zbor, mi-e teama sa nu ma pierd sau sa fac vreo greșeală având în vedere că stau prost cu orientarea laughing as dori sa imi spuneti in mic si in mare "pasii pe care trebuie sa ii urmez." Multumesc din suflet pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi in zona de securitate unde se face controlul bagajelor de mana. Mai intai ti se va scana biletul sau foaia pe care o ai de catre un agent. Cunosc aeroportul. Va trebui sa scoti tot ce ai metalic pe tine. Curea, monezi, ceas, bratara etc. Eu am venit iarna si aveam bocanci, a trebuit sa ma descalt. Aveam capse la blugi si suna detectorul. Vezi ca te verifica si in talpa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci direct la controlul de securitate si pe urma iti cauti poarta de imbarcare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asiguri ca ajungi la departures si nu la arivals, sa te lase masina bine.
te duci treci de control, apoi te pui si tu undeva la o masa la o cafea, un sandwich, si stai cu ochii pe ecran sa vezi la ce poarta te cheama.
Poa sa iti arate poarta cu 40 de min inainte, sau si mai tarziu, daca are intarziere.
sau si mai devreme. Depinde.
Luton e aeroport destul de mare. Te orientezi si tu pe sus, ca scrie sageata stanga portile 1-5, dreapta 5-10, in fata alte numere, ca sa iti faci o idee, sa nu alergi in ultimele minute sa cauti poarta.