| LuciWv a întrebat:

Salut.
Am cumparat un bilet de avion in aplicatia mobila wizzair Bucuresti-liverpool pe 2 noiembrie, am ales varianta basic si am adaugat bagaj 20 kg insa nu am selectat locul in care sa stau.
Imi spune ca pot face check-in acum dar trebuie sa imi selectez locul care costa sau sa fac checkin cu 48 de ore inainte de zbor, asta inseamna ca atunci o sa primesc un loc aleatoriu?
Cu biletul cum fac? Sau nu am nevoie?

Răspuns Câştigător
| TheCrusader a răspuns:

Daca vrei un loc specific, trebuie sa platesti; dar de obicei poti face schimb si in avion daca sunt de acord ambii participanti. Checking-ul online e cu 48 de ore inainte de zbor si ai sa primesti un bilet de zbor. Trebuie sa te prezinti cu el la aeroport, ori in format pdf pe telefon, sau tras la imprimanta.(nu poza). Se poate face si checking in aeroport si iti trag ei biletul de zbor, dar asta se face cu 2 ore inainte de zbor(si de obicei e haos).