| noname2021 a întrebat:

Buna,am o nelamurire.Maine dimineata plec in alta tara cu avionul,iar in bagajul de mana o sa am laptopul(nu am bagaj de cala).Pe net scrie ca daca te pune sa il deschizi si nu poti,nu il poti lua la bord.Mi s-a mai intamplat o data sa mi-l deschida si a mers datorita bateriei incarcate,acum nu mai am bateria, merge doar cu incarcator.Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Trioda a răspuns:

Nu este adevarat 100%, doar daca pleci in SUA, aia sunt mai paranoici in masurile de siguranta, pe insa UE nu mi-a cerut nimeni sa deschid laptopul sau tableta.
Voiaj placut!

| noname2021 explică (pentru Trioda):

Plec doar in Italia.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se va întâmpla.

| valentin123231 a răspuns:

Nu te pune sa il deschizi, doar la controlul vamal trebuie sa scoti toate electronicele din bagaj si sa le pui separat pentru a fi scanate.

| letsstophere a răspuns:

Buna, ai voie sa il iei. Eu am mers de multe ori si doar trebuie sa il scoti din bagaj si sa il pui separat la vedere. happy