| LostInDreams a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, anume ca atunci cand se deschide nu porneste, ramane ecranul negru, citeste datele, apoi imi da eroare si imi cere "system disc". De pornit nu porneste, ma gandesc ca am luat un virus nenorocitstraight face. Ce sa ii fac sa mearga? Nu stiu ce cd sa ii bag.straight face. HELP!

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Baga CD-ul sistemului de operare pe care il ai instalat si da-i reparare, nu instalare. Poate scapi ieftin!

| Gizăz a răspuns:

Ce placa video mami, e de la hard; nu-l vede. Ori e ars ori s-a desprins vreun cablu. Dacă era de la RAM sau placa video nu mai vedeai tu nimic pe monitor.

| 123456 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie da eu am laptop da l-am pornit de cateva ori si l-am stins si l-am lasat putin asa si apoi a mers daca nu instaleaza din nou windowsu straight face

| FanNane95 a răspuns:

Incearca sa ii dai repair de pe cd -ul de windows ar trebui sa mearga multi prieteni de ai mei au patit-o daca nu atunci pune un alt windows

| dennys10 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare.Trebuie sa chemi un specialist care sa-ti reinstaleze Windowsul, dar mie mi-a zis ca mi-l poate face doar daca sterge toate folderele si le reface el.Si inca ceva system disc=CD pentru Windows.

| dennys10 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare.Trebuie sa chemi un specialist ca sa iti refaca Windowsul, dar va trebui sa iti stearga toate folderele si sa le refaca.Si inca ceva system disc=CD pentru Windows.

| dcsdkndks a răspuns:

Aceeasi chestie mi s-a intamplat si mie acum o luna.
ce sa fie? ce sa fie?
l-am dus la un prieten de-al tatei
si a spus ca e de la placa video
si ca de ce nu l-am curatat
o. O? hhaaaa?
adica ce? trebuie sa il si curat? sa ii demontez unitatea centrala?
ce vorbesti tu ba?
in fine.
am cumparat o placa video cu ventilator
caci a mea era antica laughing
acum merge perfect
dar din cand i cand trebuie sa il mai si curat de praf o. O
incearca sa schimbi placa video
iar daca nu e asta
poate ca e timpul sa il mariti
adica sa il vinzi
al meu are 9 ani smug:devil)