| secret_7022 a întrebat:

am o problema cu pc.ul.am instalat windows vista si nu mergea sunetul.inainte aveam xp.nu am stiut cum sa rezolv problema, si am reinstalat xp. dupa un timp, am instalat din nou windows 7 si la fel.nu merge sunetul. am instalat niste drivere pentru sunet de pe internet, si tot nu a functionat. ce as putea sa fac? de xp m-am plictisitsad as vrea sa raman cu windows 7. plsss ajutati-ma dau fundita :* pa pa

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai instaleaza driver-ele de sunet de la placa ta de pe site-ul producatorului! sau spune ce placa video ai!

neluL
| neluL a răspuns:

Descarca programul asta de aici Foloseste acest program, iti actualizeaza driver-ele :
Driver Genius Professional Edition :
http://www.megaupload.com/? d=J8Q8R9IV Tu nu trebuie sa faci nimic! doar il rulezi in pc si el cauta pentru tine ce ai nevoie! by!

| darrio2007 a răspuns:

Vad ca ai re- dez- instalat Windows.Ai sters de fiecare data celalalt Windows la fiecare noua reinstalare? Am avut si eu probleme asemanatoare si nu ma pricepeam ca trebuie sa sterg tot din laptop.

| RazzyFUnik a răspuns:

Incearca drivere mai noi
si daca nu merge windows x86 atunci incearca pe x64
intra in setari si vezi daca e activata

| PCDemon a răspuns:

Incearca sa vezi daca acel cablu e taiat sau nu.

| Kylexy a răspuns:

Pai apasa start>run>la run scrii dxdiag si apesi enter apoi o sa iti apara o fereastra noua in care scrie totul despre pc tau.
La:system manufactured o sa ai producatorul placi de baza
La:system model o sa ai denumirea placi de baza
de acolo iei numele si modelul placi de baza.
Intri pe www.google.ro si scrii asa:
Downloads free driver placa de baza... si in loc de puncte puncte ce am pus eu pui numele placi de baza si modelul

| secret_7022 explică:

Am incercat si asa cum ai spus tu neluL da nu a mers sad