| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu routerul (nu stiu cum se scrie exact ) Wireless adica nu merge decat cu cablul internetul : trebuie mereu sa il scot si sa il bag in laptop: acum cateva zile s-a luat internetul pentru o seara si de atunci nu merge internetul decat prin cablu : am introdus atunci alta parola? daca da de unde pot schimba parola? trebuie sa chem un specialist? PS internetul merge dar prin cablu PS2 FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Faptul ca se ia curentul nu iti schimba parola de la net. Vezi daca merge wireless-ul laptop-ului si daca vede reteaua. Daca vede altele mai putin a ta, suna la providerul de net, firmele mari au suport non-stop si gratuit, iar operatorul iti va spune exact ce setari trebuie sa faci.

2 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Pai pot fi mai multe cauze, una poate fi din cauza ca rooterul nu primeste adresa de la modem, cel mai bine e safolosesti un modem+rooter 2in 1, insa ar trebui sa chemi pe cineva ca singura n-o sa intelegi ce sa faci

| vatco a răspuns:

Probabil este o setare incorecta facuta in router.ce model de router ai? ledul care indica starea wifi de pe router este aprins? wifi-ul este activat pe laptop?