| skairipafromtrikru a întrebat:

Buna! Am o sumă de 33.6 lei în monede de 10 bani. Pot merge cu ei la amanet sau se enervează oamenii și mă scot afară?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La amanet lasi anumite obiecte in schimbul unei sume de bani.
Nu duci bani, inteligenta.

| danbnz a răspuns:

Kaufland primeste marunt mult.

| johnnny123 a răspuns:

Sigur, oamenii de la amanet sunt recunoscuti ca sunt foarte de treaba si le place sa ajute oamenii. Vezi poate iti dau un Rolex contra monedelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar poți sa îți cumperi ceva de ei la un magazin, mai faci un mic stand by comedy și te scoți spunând,, ca aseară ai spart biserica " donezi avere incontestabila.
La amanet te duci cu elocronice gen; laptop, smartphone, Smart TV, etc.

Răspuns utilizator avertizat