| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am primit-o o amenda de 2K euro din strainatate (Belgia) cum ca nu am fost la tribunal oare ce patesc daca nu o platesc.sau daca ma opreste in belgia ma pune sa platesc? Cat stau la bulau?

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Am lucrat la un birou de traduceri acum 3-4 ani. Ne veneau ocazional amenzi din tari vestice (predominant Austria, dintr-un motiv sau altul) pentru romani care au incalcat legi mici precum parcat ilegal sau trecut pe rosu. Astea mergeau dupa direct la Parchet. Nu iti recomand sa nu platesti amenda aia. Astia nu uita si nu iarta, chit ca e alta tara.

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Fie lucrezi in folosul comunității
Daca e amenda pnt ceva grav bula. Intra pe fir interpolu
Fie interdicție in tare respectiva asta in cazul bun. Te sfatuiesc sa nu mai nergi acolo.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Moni_Moni_Si_Dani_1980):

Pentru drogur ca m-au prins cu droguri in organism da nu stiu dc m0au chemat la tribunal

| darrio2007 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Cum adica nu stii de ce te-au chemat?
Hai ca esti amuzant. Doar nu aveai mentosane in organism.
Nu realizezi gravitatea situatiei in care te afli.