| KiTTtTtTtTtyYyYyY a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Deci : Am multe melodii pe desktop, si le-am pus si in winamp. Toate bune pan` aici. Apoi, m`am gandit sa pun acele melodii intr-un folder. Dupa asta, am dat "play" la o melodie in winamp si, ce sa vezi a sarit la o melodie care o uitaem pe desktop. Deci ceva gen de la 1 la 35 cam asa. Acum nu stiu din ce cauza happy Ar trebui sa le tin pe desktop? Stiu ca daca stau acolo obosesc prea mult calculatorul, deci nu cred ca e o idee prea buna. Acum, ramane sa ma ajutati voi puppy dog eyes.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wPapy a răspuns:

Deci fa cum zic eu :
1.Sterge melodiile din winamp alea care le-ai pus de pe desktop
2.Baga melodiile din folder....adica ma intelegi tu

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand cuma adica oboseste daca tii ceva pe desktop? tot de pe acelasi hard le citesti indiferent unde le salvezi tu.

in al doilea rand normal ca daca le schimbi calea winamp nu le mai gaseste. fa un playlist nou cu noua cale unde sunt salvate melodiile

| KiTTtTtTtTtyYyYyY explică (pentru suntserios):

Ma refer la faptul ca merge destul de greu. Am fooarte multe programe. Chair azi a fost cineva sa vada ca am avut o problema la pc. Si mi-a zis ca trebuie` sa "aerisesc"desktopul. Intelegi ce vreau sa spun?

| suntserios a răspuns (pentru KiTTtTtTtTtyYyYyY):

Poti sa aeristesti tu pana maine desktopul, nu are nicio legatura cu viteza cu care merge calculatorul decat daca ai unplut partitia pe care este instalat sistemul de operare.

| Andrei233 a răspuns:

Trebuie sa le pui din folderul in care le-ai mutat in winamp.

| BANN3R a răspuns:

Deci, melodiile le aveai pe desktop, leai mutat in winamp, melodiile merg. Ai mutat melodiile intr-un alt folder, melodia care canta in winamp nu s-a mutat. Melodiile mutate nu le vede winampul pentru ca ai schimbat calea, adauga folderul cu melodiile in winamp ( asta dupa ce le stergi din winamp pe cele care nu merg)

| DiiaM a răspuns:

Bună...Nu poţi să dai play la melodii pentru că le-ai mutat din desktop în folder. Şterge melodiile din Winamp, apoi punele din folder înapoi în Winamp.O să meargă.