| YouMe a întrebat:

As vrea stiu niste modalitati de a face bani, am doar 14 ani, dar as vrea sa fac rost de niste bani in plus! Aveti idei sau sugestii?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| camryn a răspuns:

Metode sunt cu duiumul, problema e ca nu prea sunt platite. Eu m-am inscris acum cateva zile pe un site de sondaje http://www.AWSurveys.com? R=camryn. Trebuie sa-ti exprimi parerea despre diverse site-uri (asta in engleza, scrii 2-3 fraze) si castigi intre 2 si 6 $, in functie de valoarea sau de numarul sondajelor. Insa "distractia" de-abia acum incepe. Sondajul e de fatada (sunt 99, 99% sigura ca n-o sa mai primesc si altele) ca sa ajungi la limita de 50 $ trebuie sa aduni referali/afiliati (ca pe orice site, fie el de sondaje sau ptc, etc.): o modalitate a site-ului de a-si face trafic gratuit. Pt fiecare referal inscris, primesti 1, 25 $. Asa ca singura mea curiozitate acum ar fi daca as ajunge la cei 50 $, i-ar plati?;))
Ca avantaj, ar fi structura site-ului, simplu si usor de folosit, destul de organizat dupa parerea mea, si care pare mai "serios" decat celelalte site-uri.
Dezavantajele ti le-am descris mai sus.
PS: Ai nevoie de un card, si eventual de un cont PayPal (asta e cea mai sigura metoda pentru tranzactii online, sa-ti faci un cont virtual)... in eventualitatea in care depasesti limita de retragere a sumei castigate.

| x3Clover a răspuns:

Eu am approape 16 si caut acelasi raspuns ca si tine

| ingerashht a răspuns:

Pai... daca esti fata sau chiar si baiat ai putea sa te inscrii ca reprezentant intr-o firma ca de ex avon, daca vrei te pot ajuta, dar iti trebuiesc comenzi in valoare de minim 15 lei si ai discount, iar cu cat comanda e mai mare cu atat discountul creste poti participa la diferite concursuri din care poti castiga ceva, dar ca sa te inscrii trebuie pe numele parintilor/ tutore. adult sa fie

| YouMe explică (pentru ingerashht):

Deja sunt rep avon da nu prea castig din asta!