| LLL5555 a întrebat:

Astazi Mi-a venit un frigider Beko. El funcționează și încă este în funcțiune. Totul era bine și frumos dar atunci când deschid ușa frigiderului ledurile sau lumina din frigider nu se aprinde. Ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rind cand i ti vine frigider sau masina de spălat nouă, nu o pui in priză cîteva ore bune sau chiar o zi, deoarece a suferit șocuri la transport, este strict interzis acest lucru, se va pune in priză după 12-24 ore de la transport, acum daca tu ai pus imediat in priză frigiderul si nu merg ledurile si becul trebuie sa te adresezi servisului, este in garantie orice reparatie se face gratuit in perioada garantiei, dar daca umblii tu sau altcineva neautorizat il strici si pierzi garantia, in magazin nu ti l au probat? Sau l ai luat online? De pe internet, suni la garantie si vin acasa băietii autorizati si vad ei care e defectul, scoate l din priză si nu il folosii asa, ca o sa il strici mai rau.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind l ai bagat in priză mergeau ledurile si becul din frigider? La cit timp l ai pus in priză după ce ti l au adus din magazin?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Multumesc pentru fundă, merge frigiderul?

| LLL5555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merge dar nu lumineaza. Oricum voi suna la servis. Multumesc pentru raspunsuri

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LLL5555):

Verificati dvs becul sa fie bine insurubat in dulia frigiderului