| anonim_4396 a întrebat:

Aveți vreo idee de ce mă trezesc de fiecare dată când sunt privită? Iubitului meu îi place să mă privească atunci când dorm, însă mă trezesc brusc, simt că se uită la mine. Am oarecum o idee despre acest fenomen, însă nu dețin o teorie oficială, așa că aș vrea să-mi spuneți voi, dacă știți

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

E o intrebare excelenta.
In locul tau as face niste teste, ca sa exclud ca trezirea nu e cauzata de un zgomot extrem de discret (poate ai hipoacuzie - nu e un defect) sau de producerea unor curenti discreti de aer sau de obturarea discreta a unei lumini ("vedem" si cu ochii inchisi - distingem variatiile luminoase).
Fa cel putin 10 teste si noteaza rezultatele si conditiile. Ar fi interesant.

| Omis a răspuns:

Despre ce teste vorbesti? laughing

| ALGator a răspuns (pentru Omis):

Am scris mai sus. Pe care le poți face dacă esti curioasă.