| Fumiko a întrebat:

Buna azi noapte am avut un vis foarte ciudat si nu stiu ce inseamna:eu fugeam de mai multi baieti, pana la urma am reusit sa ma ascund in spatele unei multimi de oameni, dupa putin timp l-am vazut pe unul din baieti, care fugeau dupa mine, atacand o fata care era la un metru in fata mea.Eu am sarit sa o ajut, acel baiat cand m-a vazut m-a prins si a plecat cu mine. Oameni nici nu au bagat de seama ca am fost rapita, nu mi-a sarit nimeni in ajutor.Ce inseamna asta?

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Probabil ai vazut un film inainte sau te-ai gandit la ceva de genul, de asemenea poate fi si de la o frica de a ta.
Si un sfat (doar ca sa te ajut) : vezi care-i treaba cu i-urile.

| danay72 a răspuns:

Azi visele nu mai înseamnă nimic. Dumnezeu azi ne vorbește prin Biblie, nu vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce credeti voi ca visele semnifica ceva?

| Fumiko explică (pentru anonim_4396):

Da au semnificati, stiu din experientele lui mami, si am vazut cu ochi mei cand se intamplau si in realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fumiko):

Si eu am visat ca sunt ucis si inca traiesc, si am avut unele fara sens
Deci gata, au semnificatii
Nu mai crede in prostii, doar isi face subcostientul de cap

| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

E ciudat dar cred ca te-ai gandit mult la ceva asemanator cant te-ai culcat si subconstientul l-a transformat in vis gen daca vrei sa vesezi de ex baietii te gandesti mult la baietii cant vrei sa te culci si o sa visezii nu de multe ori Bafta sper ca te-am lamurit

| Jaquelineeremia a răspuns:

Au doua sensuri aceste vise. 1. Poate înseamna ca îți este frica de respingerea societății (grupului de oamenii nu ii pasa de tine)+ acei băieții reprezintă stresul. 2. Poateînseamna si ca acea mulțime de oamenii sunt prietenii tai falși. Te văd dar nici nu le pasa ce patesti, ar trebui ca atunci cand ți se întâmpla ceva rău ( ești bolnava, Doamne ferește sau cand treci print-o perioada mai proasta) sa vezi cine îți rămâne alături. Cui nu ii pasa de tine, făcea parte din acel grup de oameni din visul tău (alunga prietenii falși din viața ta).

| ValentinAldea a răspuns:

Visele nu inseamna nimic, reprezinta la ce te-ai gandit tu inainte sa te culci, a fost confirmat de doamna de logica/psihologie