| iuliasistrify a întrebat:

Buna cand termin clasa a VIII vreau sa merg la scoala la DREPT vreau si eu sa stiu ce MEDIE trebuie sa am SI daca trebuie sa stiu limba ENGLEZA, daw fundita la cel mai bun raspuns. mersi mult

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Facultatea de drept poti merge abia dupa terminarea liceului, asa ca mai ai pana atunci. Numai bine!

| Minks a răspuns:

Ca sa urmezi dreptul trebuie sa faci facultatea la drept, si asta se face dupa ce dai bacalaureatul (adica dupa clasa a 12)
PS: O sugestii, eu cred ca ar trebui sa inveti sa te exprimi corect in romana, si apoi.

| ERMO a răspuns:

Logic ca trebuie engleza.Intra aici si ai sa vezi http://www.admitereliceu.ro/

| ThePinkPanther a răspuns:

Nu stiam ca exista liceu de drept. in fine tinand cont ca este o scoala buna(dupa parerea mea) vor fi si multe persoane care or sa vrea sa mearga asa ca banuiesc ca este nevoie de o medie mare. engleza banuiesc ca trebuie sa stii mai ales ca esti deja a 8a. ca sa fii sigura de medie cauta pe site-ul www.edu.ro

| ThePinkPanther a răspuns:

Vei gasi acolo multe detalii legate de scoala, examele de la sfarsitul clasei a8a si altele. sper ca te'am ajutat