| gheorghethesexmachine a întrebat:

Daca am jurat pe viata mea ca nu am facut ceva. cand eu de fapt am facut... ce se poate intampla? si ce ar trebui sa fac in cazul acesta?

8 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Este pacat.trebuie marturisit la spovedanie. Iisus Hristos ne indeamna sa nu juram pe nimic.

| sabin89 a răspuns:

Pai nu esti nici primul, nici ultimul care spune o minciuna. Ca e cu juramant sau fara, tot aia e. Du-te in Parlamentul Romaniei sa vezi cate minciuni se spun acolo. Sau cate minciuni se spun in ziare, sau la posturile tv. Si la fel este si la americani, si la rusi, si peste tot. Minciuna este ridicata la rang de rege.

| Thunderstruck a răspuns:

O sa mori in iad daca nu o sa zici asta la spovedanie.Iti zic sigur, am facut si eu asta si acum iti scriu din iad.Mama ce mi-am ars smartphone-ul.Hai salut ma duc sa fac o baie in lava fierbinte!

| Danielcristian a răspuns:

Matei 5:34, 35, 36, 37 Iti va dezvalui adevarul. Il gasiti in noul testament.

| oricine a răspuns:

Pai...este un pacat, sa te spovedesti spunand acest pacat, dar sa nu-l mai spui pentru ca nu este folositor sufletului si nici placut lui Dumnezeu!

| Hash001 a răspuns (pentru oricine):

Pai vezi unde se contrazice religia?

| XxLorenaxX a răspuns:

Nu e bine sa te juri, Isus a zis ca nu e bine sa te juri pe nimic.

| RafaelTaru a răspuns:

Stai linistit, nu o sa mori.