| CiakaHey a întrebat:

Buna!
Ce se intampla daca cine isi face un facebook si pune alte poze de la alte persoane, care el nici nu le cunoaste nu le stii si pune pe fb poze de la o persoana necunoscuta?! Poate sa te denunte la politie?! Sau ce?!
FUNDA....AM MARE NEVOIE....Mersi!

3 răspunsuri:
| s3my a răspuns:

Depinde de context, nu vrei tu mai bine sa ne spui mai clar : vrei sa pui poze cu cineva? de ce?

sau a pus cineva poze cu tine? cum / unde?

| LilGh0st a răspuns:

Da, poate sa denunte la politie si asta ar putea insemna si inchisoare. Este legea drepturilor de autor.

| AlexandraM888 a răspuns:

Pai acum depinde dar de obicei astea sunt chestii care se intampla permanent, atata timp cat viata nu ii este amenintata sau intimitatea, in mod normal nu face nimeni nimic si politia de obicei nu se incurca cu astfel de cazuri, tot ce poate sa faca este sa te denune facebook ului, sa dovedeasca ca i au fost furate pozele si astfel contul respectiv se sterge deci nu prea exista faze cu denuntatu la politie decat in cazuri grave!