| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg un prieten de pe Facebook? Fundaa`love struck!

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Intrii pe profilul prietenului pe care vrei sa il stergi si undeva jos in stanga scrie "scoate din lista de prieteni". Apesi acolo si gata happy

18 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Click pe pagina prietenului si in stanga jos pe pagina acestuia "scoate din lista de prieteni"

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Trebuie sa dai click pe profilul prietenului, dai in jos, iar sub categoria 'Familie' ai mai multe optiuni:
Sugereaza-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Distribuie profil
Denunta profil.

Tot ce ai de facut este sa dai click pe scoate din lista de prieteni.
Sper ca te-am ajutat.

| sKilL a răspuns:

Pai, simplu: Intrii pe pagina lui. dai in jos si te uiti in stanga sub prieteni comuni sau prietenii lui. ceva de genul. si vei avea :"Unfriend" (asta pe engleza)

| LeMotán a răspuns:

Contul meu -> Editeaza prietenii -> In dreptul fiecarui prieten este un X. Apesi acolo ca sa-l stergi. happy

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Răspuns la întrebarea ta poţi găsi şi aici: http://www.tpu.ro/timp-liber/cum-sterg-un-prieten-de-pe-facebook-help/
Dacă nu ai înţeles cum, îmi dai un private message şi te ajut cu nişte print-screen-uri. :)
Numai bine!
Pumpkin Pie

| MillzBya a răspuns:

Intrii pe pagina lui/ei si dai in jos pana cand o sa-ti apara undeva in stanga sub prietenii lui/ei "sterge din prieteni", "blocheaza utilizatorul" sau ceva de genul... dai acolo si atat happy

| Alexander_1900 a răspuns:

Intri pe http://www.facebook.com, te loghezi cu adresa de e-mail si parola, in dreapta sus ai Account, alegi Edit Friend. Celor care vrei sa le stergi prietenia apesi pe X'ul din dreapta fiecarui utilizator. Succes:p

| corina977 a răspuns:

Simplu

| NICKSOOO a răspuns:

Este simplu! Dai pe pagina lui; in partea de jos a paginii in stanga ai o optiune "Sterge Prieten"; dai click si gata. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu. Fundabig grin

| NICKSOOO a răspuns:

Dai click pe pagina lui, iar in josul paginii ai o optiune Stege prieten; dai click

| Lavinia20 a răspuns:

Sus in dreapta scrie "contul meu" te duci acolo si alegi "editare prieteni" si de acolo stergiwinking
fundabatting eyelashes

| Gecko a răspuns:

Te duci la profile si il cauti pe prieten (sau il cauti la search sus) si pe partea stanga o sa vezi 4 optiuni( Suggest Friends, Unfriend
Share Profile, Report/Block This Person). tu alegi unfriend si ii dai yes. este posibil sa nu scrie unfriend ci ceva asemanator

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

[nu sa-i sterg contul.sa-l elimin din lista mea de prieteni]

| LoLpoZ a răspuns:

Sus in dreapta apesi pe "account" si dai "Edit friends" si apes "x-ul" din dreptul persoanei pe care nu vrei sa o ai ca prieten.

| Chαяtreux a răspuns:

Mergi la prietenii tai: http://www.facebook.com/? sk=ff#!/friends/edit/ dai pe 'See All Friends' sa iti apara toti, si dai pe x din dreapta lor.
Fundaaaa?!

| ραяαиαєиѕє a răspuns:

Dacă doresti să elimini un prieten, navigaţi la profilul persoanei şi faceţi click pe Scoate din lista de prieteni, link-ul din partea de jos a paginii. Dacă selectezi această opţiune, va fi eliminat din lista ta!

| Patorishia a răspuns:

Salut. Intri in profilul prietenului respectiv si jos vei vedea mai multe optiuni: " Scoate din lista de prieteni" " Distribuie profil" "denunta/blocheaza aceasta persoana". Tu vei da pe scoate dn lista de prieteni. happy

| Saxofoniaaa a răspuns:

Ii intri pe pagina apoi te uiti in partea de jos la optiunile alea ceva mai jos de poza
pe acolo ai ceva in genu inlatura prieten
hai ca potitongue