| Alinaalian1234 a întrebat:

Din greseala am bagat la spalat o bluza alba cu una roz, acum sunt numai pete roz pe bluza alba. Cu ce as putea scoate petele worried?
FUNDA celui care ma ajuta.

3 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Spal-o urgent cu Vanish. Iei si torni destul de mult Vanish impreuna cu niste apa intr-un lighean si bagi bluzita. Dupa cateva zeci de minute (scrie pe cutie) in care o lasi sa se inmoaie in acea "compozitie" te apuci si o freci bine pe pete manual si sa speram ca se va duce. Oricum Vanish e cel mai bun, poate fi solutia ta.
Mult succes si nu te speria, am patit si eu si s-a dus. Trebuie doar sa nu lasi multe zile sa se usuce cu totul.

| Ramo80 a răspuns:

Incearca cu Vanish. Eu am patit cu o bluza alba in care mi-au iesit pete negre si s-a curatat.

| foxsilver a răspuns:

Repede bagata in clor.