| alexbaiatcuminte a întrebat:

Eu fac scoala de sofer acum, am invatat Legislatia rutiera chiar foarte bine nu vreau neaparat sa ma laud si urmeaza sa fac chestionare. Oare unde pot gasi chestonare de rezolvat dar sa le am pe calculator pentru ca asa le pot vedea mai bine, le retin mai usor. Astept raspusul vostru. Multumesc mult

2 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Pai pentru site-ul pe care il voi da trebuie sa folosesti neaparat internet explorer si apoi intri pe site-ul celor de la Ministerul Administratiei si Internelor www.drpciv.ro iti faci un cont(in dreapta sus la Autentificare, dai la creaza cont) iar de pe acel cont poti face chestionare auto, chestionarele sunt foarte asemanatoare cu ce iti pica la sala de examene pentru permise auto.
Dupa ce ti-ai facut cont dai in partea din stanga la testare examen online ca si in imagine http://www.chestionareauto.info/......iciale.jpg
Dupa aceea inepe examenul iar examenul va arata cam asa http://www.chestionareauto.info/......-cat-b.jpg
Bafta!

| ary a răspuns:

Trebuie sa te inregistrezi www.drpciv.ro. Am luat cu 26.