| Larisaaaa a întrebat:

Bună :*
Eu seara când mă pun să dorm aud mobila cum ...scârţâie să zic aşa. Mă sperie uneori. O prietenă mi-a spus pentru că e mobila nouă. Ştiţi de ce?
(fără răspunsuri răutacioase)
Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Uneori se mai intampla aceste lucrurui si din cauza la temperatura.Chiar si televizorul, mai ales daca e LCD "pocane"(si eu mai tresar in pat din cauza asta laughing ).Mai sunt si alte criterii dar chiar nu vreau sa te bag in astea ca atunci sigur nu o sa mai dormi, si nu vorbesc despre fantome ci despre ceva care genereaza energie negativa.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Λndrei):

Buna,spune-mi mie despre ce criterii este vb ( prin mesaj) caci si la mine mai trosneste moblia si tv-ul (dar in cazul tv-ului stiu ca se incalzeste plasticul )

6 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Mobila trozneşte şi chiar dacă eşti tu în stare de veghe.La schimbarea temperaturii în atmosferă, îndeosebi primăvara şi iarna.Mai trozneşte şi iarna,dar dacă ai cald în casă ziua, iar noaptea înainte de culcare opreşti căldura, începe iar să troznească.Se crapă lemnul puţin cîte puţin.La mobilă mai e cum mai e, dar să vezi cum troznesc stîlpii casei, etc.Mai ales cînd se lasă frigul.N-ai ce să-i faci,că dacă faci abureală în casă, ca să-ţi ţină lemnele ude, rişti să se formeze poduri de rugină pe legăturile electrice şi e pericol!

| SongElena a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea mi-a venit in minte un singur lucru.ca eu cred in fantome si din astea dar nu stiu daca in cazul tau este vb despre asta. daca ti se mai intampla nu stiu ce sa zicc. dar daca o sa ti se intample asta intruna inseamna ca nu mobila e de vina...

| AliceIDK a răspuns:

Poate fii de la aceasta sau poate batea vantul pe sub usi. Unele TV-uri bocane in cap cateodata. Poate ti se pare tie.

| Larisaaaa explică (pentru AliceIDK):

Nu bate vantul pe sub usi deoarece stau la bloc si am geamurile mereu inchise seara mai ales ca e foarte rece afara si ...am termopane nu poate intra vantul in casa

andreihateg ...si la tv face ...ai dreptate :*
Multumesc pentru raspunsuri. :*

| Voluntar a răspuns:

Probabil prietena ta are dreptate. Nu stiu ce sa zic. Vezi si tu ce faci! Incearca sa nu te mai sperii!