| pufoasa92 a întrebat:

Buna,fetelor si TPU,am si eu nevoie de niste raspunsuri:d,inainte de Paste vreau sa merg in vacanta la bunicii la Severin si vreau sa imi iau cu mine catelusa[pechineza] de vreo 3-4 luni si vreau si eu sa stiu ce necesita pentru calatorie.bilet,cusca,etc.Mersi mult:*

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Chiar daca mergi cu trenul. Depinde intr-adevar si de controlorul de tren pentru ca daca nu e in toane bune si nu ai cainnele in cusca se poate sa iti comenteze.
Am mai auzit acum o faza cum ca ar trebui sa platesti jumate de bilet pentru el deci nu stiu ce sa mai cred. Cel mai bine e sa dai o fuga pana la gara si sa intrebi la caserie. Daca nu cand vine controlorul vorbesti cu el ii dai 10 lei si gata

5 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Nu necesita bilet doar cusca ( asa zic ei) dar fi sigura ca daca il ti doar in lesa nu te da nimeni jos din tren.

| pufoasa92 explică (pentru Dana211):

Chiar daca merg cu trenul?

| Dana211 a răspuns (pentru pufoasa92):

Chiar daca mergi cu trenul. Depinde intr-adevar si de controlorul de tren pentru ca daca nu e in toane bune si nu ai cainnele in cusca se poate sa iti comenteze.
Am mai auzit acum o faza cum ca ar trebui sa platesti jumate de bilet pentru el deci nu stiu ce sa mai cred. Cel mai bine e sa dai o fuga pana la gara si sa intrebi la caserie. Daca nu cand vine controlorul vorbesti cu el ii dai 10 lei si gata

Răspuns utilizator avertizat
| olix20 a răspuns:

Nu sunt fata, dar poate te ajuta daca mergi cu masina personala nu ai nevoie de cusca sau ceva de genul numai daca mergi cu tren, autobuz atunci ai nevoie de. cusca si vaccinari ( ps daca vii din afara in tara sau invers atunci trebuie cusca, vaccinari si chip )