| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Ieri ascultam muzica la boxa jbl și dintr-o data s-a închis. Am zis ok, e gata bateria. Și o pun la încărcat și o las peste noapte. Și acum când să scot din priza, îmi tot apare becul rosu, cel care apare când se încarcă și nu e băgată în priza. Din ce cauză?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Defecta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu înțeleg dintr-o dată și acum tot îmi apare aprins becul. Și nu pot sa o pornesc. Nu știu ce sa ii fac.

| morfeo a răspuns:

Ce model este?

| andrey076lll a răspuns:

Baterie de slaba calitate.Nu mai tine bateria si becul rosu sta aprins exact ca unelw telefoane care nici nu sunt puse la incarcat dar iti arata ca incarca si ai 70% baterie dar deodata se inchide.E bateria de vina.O zi placuta!

| anonim_4396 explică (pentru andrey076lll):

Nu înțeleg de ce îmi apare așa. Ieri am ascultat muzica și dintr-o data s-a închis. Și am crezut că s-a descarcat. Am pus-o la încărcat și acum tot asa îmi apare. Am lăsat-o peste noapte și azi dimineață când am scos-o de la încărcat, tot aasa îmi apare becul... Nu știu ce să fac. Și e și jbl... Totuși măcar firma.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce nu înțelegi? Trebuie să îți facem desen tehnic? Și ce dacă este JBL, orice se poate defecta. Chiar și telefoanele Apple se mai defectează.

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tocmai ce ascultai muzică, adică mergea total normal. Ai bagat-o la încarcat. Nu s-a încărcat. Deci e clar că e ceva de la conexiunea cu cablul de alimentare, nu mai interacționează boxa și cablul de încărcare.

| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Ascultam muzica și dintr-o data s-a oprit. Am crezut că s-a descarcat că nu o mai pusesem la încărcat de ceva timp și tot ascultam muzică și am crezut că s-a descarcat. Am pus la încărcat și s-a aprins becul roșu cel care îmi apare când se încarcă. Și azi dimineață când am scos-o de la încărcat tot becul rosu îmi stă aprins. Și nu înțeleg de ce pentru că nu am mai pățit așa. Nu știu ce să îi mai fac.