| Anaa939839393 a întrebat:

In legatura cu ora de limba romana, in clasele mici facem gramatica, in liceu studiem opere ale poetilor dar la facultate ce facem? Sau depinde ce fel de facultate alegem? Daca as da la Economie ce romana fac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca as da la Economie ce romana fac!" - nu ai așa ceva in orar

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebare este aceasta? Daca as da la economie ce română fac? Sau asta e din ciclul (fi) rati ai draculaughing

| WhiteLife a răspuns:

La facultate se fac strict materii din domeniu, si se pune baza pe cele care dau si numele specializarii, de cele mai multe ori. Ca sa-ti faci o idee, intra pe site-ul unei facultati de ecnomie si cauta orarul sau programarea examenelor.

Răspuns utilizator avertizat
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

La facultate ai alte materii, ele se numesc cursuri. Depinde la ce facultate mergi, dacă alegi economie o să ai în orar cursuri care o să te învețe cât mai multe despre economie. La finalul semestrelor o să fie sesiunea de examene, unde la fiecare curs în acea perioadă vei susține examene. Dacă nu promovezi un examen îl vei da în sesiunea de restanță. La finalul facultății vei susține Licența ta. Lucrarea de licență se realizează de către tine, pe care o faci îndrumată de un profesor coordonator. Ca să îți faci o idee Licența este ca un fel de referat mult mai complex, lucrarea trebuie prezentată în fața unei comisii. O să aflii mai multe la momentul potrivit...