| persoanavisatoare a întrebat:

am si eu o problema. Deci astazi stateam la soare si dintr-o data mi s-a pus un fel de ceata pe ochiul stang..am intrat in casa si a inceput sa ma doara foarte, dar foarte tare capul.Mi-am pus ochelarii de vedere la ochi si tot ma durea dar nu asa tare.Nu puteam sa fac nimic de tare ce ma durea.
Aaa si parca atunci cand simt mirosuri mai intepatoare (lenor, parfum, sapun) mi se face greata si ma doare iarasi capul..Care credeti ca este problema? Multumesc frumos :* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toate sunt semne de insolatie. Poate nu ai purtat ceva pe cap si nu te-ai hidratat suficient si ai facut insolatie. Faci mult mai repede insolatie primavara, la primele expuneri, mai ales daca stai la pranz, perioade indelungate, fara palarie si fara sa bei multe multe lichide.
Acum stai in pat, bea macar 3 litri de lichide pana diseara (de preferat zeama de supa sau compot facute in casa, suc de fructe sau apa minerala ca sa aiba si saruri). O sa-ti treca in cam 24 de ore.

| persoanavisatoare explică (pentru Brigaela):

Am uitat sa mentionez ca asta nu mi s-a intamplat doar odata

| Brigaela a răspuns (pentru persoanavisatoare):

Nu inteleg ce vrei sa spui cu faptul ca nu ti s-a intamplat doar mai demult. Spusesesi ca ti s-a intamplat azi, nu odata, mai demult, a fost clar.

| persoanavisatoare explică (pentru Brigaela):

Mi s-a intamplat de mai multe ori, la asta ma refeream

| Brigaela a răspuns (pentru persoanavisatoare):

Ai zis cu totul altceva, nu aveam cum sa inteleg, ai folosit un cuvant cu alt sens. Ti s-a intamplat de mai multe ori in cursul aceleiasi insolatii sau ai avut mai multe insolatii de-a lungul vietii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat ca iti vine greata la mirosuri, e semn ca ai mancat ceva ce nu ti-a picat bine la stomac. Daca ai ochelari de vedere tinetii. Da mai bine consulta medicul.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Noi din pacate nu putem stii ce ai tu sad

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
Mai bine du-te la doctor pentru ca noi nu prea stim ce poti avea tu.
Dar daca ti s-a us un fel de ceata pe ochii si te durea capul, trebuia sa iti pui niste picuri orale in ochi, dar problema cu capul eu nu o stiu.
Du-te la doctor mai bine.

| bibi05 a răspuns:

Si mie mi se mai intamla uneori sa vad o ceata si sa ma doara capul dar dupa cateva secunde imi revin. daca te doare muuuult in continuu ar trebui sa te duci la doctor. te-ai uitat direct la soare?

| persoanavisatoare explică (pentru bibi05):

Nu, stateam si ma uitam la cainele meu si dintr-o data mi s-a pus ceata aia. sad