| iioana77 a întrebat:

Buna, înainte de toate să va explic despre ce e vorba: m-am angajat de curând (1 săptămână cu contract pe o perioada de 3 luni după care ar trebui să îl prelungească pe perioada nedeterminata) și am aflat că sunt însărcinată în 2 luni (ceea ce înseamnă dinainte sa fiu angajată) menționez faptul că am lucrat înainte 1 an și 2 luni cu o pauză de 2 luni după care m-am angajat aici, as vrea să mă ajutați cu un sfat poate mai e cineva sau a fost în situația mea ..nu știu ce să fac, când ar fi bine să anunț că sunt însărcinată? ar exista vreo șansă sa nu mă dea afara? mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Kyttynna a răspuns:

Tu ai acum contract pe perioada determinata? Anunta ca esti insarcinata pentru ca asa o sa iti prelungeasca contractul ca nu au voie conform legii sa dea afara o gravida. Nu lasa dupa trei luni ca nu stii ce planuri au si cu ce te trezesti. Totodata, dupa ce revi din maternitate, conform legii sunt obligati sa te tina 6 luni, apoi ramane la latitudinea angajatorului ce decide sa faca.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-ti face probleme, vei putea beneficia de concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului, chiar daca nu te mai angajezi dupa terminarea actualului contract, deoarece vei indeplini conditia de a avea 12 luni lucrate in ultimii 2 ani.