| YONTU a întrebat:

Buna ma! Nuj ce-am facut ca am vrut sa reduc lag-ul de pe PC. Am urmarit un tutorial... si in el arata ca trebuie sa fac un fisier "Ram.vbs" in care trebuia sa bag "Mystring=(800000000)".
L-am creat si dupa 10 min PC-u se inchise brusc. L-am pornit si mi-a aparut un background de culoare albastrau pe care scria sus in stanga STOP: c000021a {Fatal System Error}...
The system has been shut down.
Beginning dump of physical memory
Dumping physical memor to disk: se schimba de la 1 la 100 (fiecare cifra in parte)
Si daca il deschid tot asa imi apare crying crying crying!
Help ma crying!

5 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Lag poti avea si de la unele programe care iti tine sistemu pe loc..sau incarcat cu prea multe prosti de nici tu nu sti ce ai..sau poti avea lag ca asa iti merge tie pcu e mai slabut...

| YONTU explică (pentru Klaudiu214):

Buna! happy Am un Laptop IBM TinkPad cu 3 Local disk-uri (C, D, E).
Daca imi reinstalez win-ul fisierele din E si D vor ramane in memoria PC-ului, iar cele din C vor fi inlocuite, inclusiv cele din ProgramFiles? confused

| Vladuthz a răspuns (pentru YONTU):

Daca iti instalezi windowsul in C, si alegi sa si formatezi hardul (ai optiunea asta la instalarea windowsului) atunci se va sterge tot din c si se va baga windowsu pe acea partitie. Insa cam degeaba faci toate astea, laptopul tau este deosebit de slab, nu suporta noile jocuri. Mai bine strange niste banuti si fa-ti un pc pe piese, iesi muuuuult mai ieftin si bun.

| Klaudiu214 a răspuns (pentru YONTU):

Pai E este DVD RW Drive(E) iar fisierele ce le ai tu in pc..iti raman doar daca nu stergi partitia (D) dar e mai bine sa stergi tot daca vrei sa schimbi Windowsu sau daca ai ceva important le pui pe un stik ceva...iar Windowsu se instaleaza in (C) in partitia (C) instalezi doar programe daca instalezi vreun joc il instalezi in partitia (D) si in (D) iti pui tu tot ce vrei muzica jocuri...etc

| cozmalau a răspuns:

Cel mai bine iti schimbi windowsul si nu iti mai instala toate chestiile nefolositroare deoarece programele instalate fac lag, unele putin alte mult