| Shockboy23 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu calculatorul. Tot primesc "bluescreen", nu stiu din ce cauza, am primit si cand eram pe desktop, nu faceam nimic, am primit si cand eram pe internet, si cand eram intr-un joc. Nu stiu de ce. Pe pagina albastra scrie asa:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer, if this screen appears again, folos these steps: ***

Technical Information:
*** STOP: 0x000000D! (0x0000000000000000, 0x000000000002, 0x000000000000000, 0xFFFFF8800428e789)

*** athrx.sys - Address FFFFF8800428E789 base at FFFFF88004238000, DateStamp 4a2ea4b9

Collecting data for crash dump
Intitalizing disk for crash dump
Beginning dump of physical memory.
Dumping physical memory to disk: 100
Physical memory dump complete.
Contact your system admin or tehnical support group for further assistance.

Am fiecare driver necesare updatat, singurul program care il am nou de cand cu aceasta eroare este antivirusul. (Dar cand il instalam prima data, am primit aceasta eroare, deci nu poate fii de acolo).

Ajutor va rog.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge HDD-ul de tot (toate partitiile) reinstaleaza Windowsul pe curat si instaleaza numai driverul placii de retea. Apoi fa asta: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| Hitback a răspuns:

Dai un update la driverul de placa video. Daca nu dai downgrade la o versiune mai veche.

| TechGuyTpu a răspuns:

Ai de ***, auzi pe astia rolling on the floor)) "Ai grija sa nu ti se duce HDDu"
Reinstaleaza toate driverele(sau daca stii pe cel care iti face probleme).Un driver din pc face ceva fite

| AntonyoBoss a răspuns:

Si mie imi da, e de la HDD, daca ai doua, scoate-l pe cel secundar si vezi daca iti mai face

| Alexu2004 a răspuns:

Da update la pc.Iti apare in coltul din dreapta jos o iconita cu un steag.

| Alin_Vîrgã_1989 a răspuns:

Ai grija sa nu ti se duce HDDu'