| Ymela a întrebat:

Mi-am facut un blog pe blogspot si as vrea sa il promovez, si cum fa c sa apara in lista google cand scriu pe google numele blogului meu? cine ma ajuta cu niste informatii sa promovez blogul?

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Scrie mult si promoveaza-l atat pe Facebook cat si pe Twitter. Cu cat ai mai multe articole pe teme variate, cu atat vei fi mai vizitat. Adauga-l si la profilul de TPU, pentru ca cine iti viziteaza profilul poate o sa intre si pe link-ul atasat. Eu asa am facut. E o modalitate in plus de promovare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti SEO la greu
cand vai incepe sa ai backlink uri atunci te va crawla si google si te va indexa. Poti de asemenea sa trimiti la google o sugestie sa iti indexeze domeniul
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

| Ymela explică (pentru suntserios):

Am indexat deja pe google... nu prea am inteles de backlinkuri si crawla?

| suntserios a răspuns (pentru Ymela):

Daca l ai trimis catre indexare atunci ai rabdare, va apare la un moment dat.