| introduaicinumele a întrebat:

Cat dureaza ca Google sa-si actualizeze indexul cu site-uri? Mi-am facut un blog, apare in cautarea pe Google, dar i-am schimbat numele blogului si pe Google apare cu numele vechi. Adresa URL a blogului este cam complicata, asa ca prietenii meic are au blogul cauta pe Google numele blogului, dar nu vor sti care este deoarece trebuie actualizata indexul. Intrebarea mea este cat dureaza? O saptamana, 2, 3?

Răspuns Câştigător
| RappaDanny a răspuns:

Nu depinde de timpul in sine, ci de cate vizualizari ai pe blog.
Sigur apare cu numele vechi deorece pe acela ai f multe vizualizari si url ramane in baza de date ale google-lui. De acolo nu poti sa le modifici.
U ti-ai schimbat numele, url poate a ramas, dar google nu poate schimba numele, decat daca adaugi din nou; iar asta presupune:
un nume nou="link nou" = vizualizari
deci daca iti faci multe vizualizari pe blog cu numele nou iti va aparea si acel nume de blog pe google.
Am omis sa iti spun ca trebuie sa adaugi din nou pe google url cu numele modificat; altfel nu va aparea niciodata.

1 răspuns:
| FesCuDungi a răspuns:

Eu am observat la blogul meu ca in momentul cand ai schimbat url-ul, celelalte postari care au fost pe fostul url nu le mi poti vedea nici daca le cauti pe google nici daca intri pe un fost link! sfatul meu, mai fa un blog si pe noul blog importal pe cel vechiwinking