| BlairArnsberg a întrebat:

Noaptea aceasta am visat ca de parca mi s-a facut o vraja din partea unei perosane care o cunosc dar la moment is certata cu persoana data. Din cauza acestei vraji imi cadeau dintii, mai intii paremise mi-au cazut dintii de joc din partea stinga mai aproape de centru apoi cei din mijloc. Problema aceasta o puteam rezolva cu ajutorul unei vrajitori. Ce poate insemna lucrul acesta? Am auzit ca daca visezi ca iti cad dintii inseamna ca va muri cineva, oare e drept? Va rog mult sa ma ajutati.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți citi mai multe despre dicționarul de vise pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Vezi la Melissa si Vanessa laughing
BTW: visele nu semnifica absolut nimic, sunt doar superstitii din popor ale pietarilor.

| Innovation a răspuns:

Adevarat,exista o superstitie cum ca daca visezi ca iti cad dintii moare cineva.Sunt numai superstitii, nu cred ca e adevarat.

| negru30 a răspuns:

Sfanta Cruce de 3 ori - si la culcare iar - daca visul este de la Dumnezeu trebuie sa visezi de 3 ori in aceeasi noapte la fel - asa ca a fost doar un vis

| Dana9715 a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi ca iti cad dintii inseamna ca vorbesti prea putin cu cei din jur despre problemele tale.am citit asta intr-o revista

| karas_2168 a răspuns:

Da,eu sunt Harry Potter(vrajitor) si iti pot spune din cartea mea de vraji ca aceasta vraja este irevocabila, cineva apropiat tie va muri...lol cum ma sa crezi prostii de-astea...

| karas_2168 a răspuns:

Apropo dar tu te culci cu gainile ca nu e nici ora 22...

| BlairArnsberg explică (pentru karas_2168):

Am zis "Noaptea aceasta" creda ca nu m-am trezit dupa vis s aintru pe net sa scriu ce am visat si ce semnifica big grinbig grinbig grin

| denisfresh a răspuns:

Nu este adevarat, este doar o superstitie