| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma tine deloc bateria la camera mea foto(am un oplymus t10 mi s-a spus ca imi trebuie acumulatori, dar.am o dilema :d. Ce sunt acumulatorii? si ce pret au?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Scoti un acumulator si citesti pe el ce scrie sa zicem AA 2000 ma ce poti face daca te dau banii afara din casa iei o traista de baterii si le tot pui pina te saturi, daca esti om cu scaun la cap cumperi acc noi nu cumpara non name dar sa aiba cit mai multi ma/h adica acc tai erau Ni Me AA 2000 ma/ poti cumpara Duracell de 2450 ma/h. Trebuie sa ai si un incarcator care sa indice cind se termina perioada de incarcare si se opreste automat.Pe okazii AA 2450 ma gasesti sub 10 ron/buc sigilati, la magazine pe la 15 ron

3 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

Poti sa cumperi baterii alkaline, costa mai mult, dar te tin cateva "sedinte foto".
Sau poti sa cumperi baterii reincarcabile (acumulatori).

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Acumulator= bateri.
eu ti-as recomanda niste bateri duracel... Duracel + ma tin cam 12 ore de folosire continua.
Duracel costa http://www.price.ro/producator_Duracell.htm

| LaraDot a răspuns:

Acumulatorii sunt chestile alea cu care incarci si daca imi dai funda iti trimit mai multe detalii prin mesaj