| DSabb a întrebat:

Vreau sa stiu daca pentru un aparat foto Sony trebuie un anumit tip de acumulatori sau nu conteaza de care sunt... Mi-am cumparat niste acumulatori cred ca am dat 40 de lei pe ei si nu tine deloc bateria. fac 2 - 3 poze si gata se inchide. Ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| idealman a răspuns:

Acumulatorii trebuie sa indeplineasca cateva conditii...
1 -termen garantie cat mai indepartat
2 -o capacitate de minim 2000 ma/h (pentru tip AA, eu asa am)
3 -trebuie cumparati dintr-o locatie de unde ai garantia ca transportati si depozitati in mod corespunzator deoarece sunt sensibili la socuri.