| facebook01 a întrebat:

Nu sunt din Bucuresti, dar am o intrebare despre, eu fiind in gara basarab (in fata gurei de metrou sa zicem) cum ajung in fata parcului Cismigiu?, stiu ca am doua cai de transport cu metroul sau treoleul. Dau fundita! Va multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Cu metroul pana la statia Izvor si de acolo pe jos. Nu e mult de mers. Iti explica oamenii pe acolo

| facebook01 explică (pentru MgdDroopy):

Pai si nu mai schimb deloc pana la izvor? si dupa ce parte iau metroul?

| MgdDroopy a răspuns (pentru facebook01):

Nu trebuie sa schimbi. e direct.
Intreaba acolo la CASA sensul de mers catre statia IZVOR. E greu sa iti dau indicatii de aici pentru ca nu stiu exact unde esti. te ajuta lumea happy

| suntserios a răspuns (pentru facebook01):

Nu schimbi ai metrou direct

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cobori la metrou, il iei pana la izvor. de acolo traversezi dambovita si mergi in sus. pana dai iar de un bulevard mai mare. de acolo o iei la dreapta, inspre universitate.

| MgdDroopy a răspuns:

SAU... iei autobuzul 178 si te lasa chiar in spatele Cismigiului, pe strada Stirbei Voda. Sunt 5 statii
uite aici harta
http://distanta.ro/bucuresti/ratb-metrorex/gara-basarab_48/cismigiu_312