| anonim_4396 a întrebat:

O sa vorbesc de la inceput problema care o am ca sa o inteleaga toata lumea: Obisnuiesc sa joc World Of Tanks din cand in cand iar cand joc, trebuie sa fiu si pe un program anume Team Speak 3 ca sa comunicam online cu ceilalti jucatori. Mi-am instalat castile de la telefon in spate la PC ca le folosesc ca un fel "microfon" si auzeam in boxe ce vorbeau ceilalti. Totul mergea bine pana cand mi s-a ars placa de baza de la un fulger. Mi-am schimbat placa de baza, iar PC-ul merge! Problema este ca degeaba imi instalez castile ca si inainte ca sa aud in boxe, pentru ca atunci cand vorbesc nu se aude decat un "pâsâit". nici daca tin microfonu foarte aproape nu se aude ce vorbesc, dar eu ii aud pe ei. Am instalat castile in toate cele 6 locuri din spatele calculatorului sa vad daca merge, dar NU a mers. Am intrat in Control Panel - Hardware & Sound sa dau volum mai mare, dar era la maxim. M-am uitat pe youtube la nenumarate videoclipuri despre cum sa-mi configurez microfonul, dar toate ma duceau sa-mi dau update la microfon si sa dau volum la Hardware and Sound. Mentionez ca am Wondows 7 si am windows update la zi.
Va rog sa ma ajutati cu mai multe raspunsuri daca se poate!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sheicu a răspuns:

Puneti o placa separata audio, macar de proba de la cineva si o sa vezi ca o sa iti mearga perfect. funda?