| MonyMoniq a întrebat:

Buna prieteni, cum pot face ca sa vada doar o anumita persoana o postare pe facebook? De exemplu, pun ceva si vreau sa vada doar o persoana..cum fac? Se poate? Ajutati-ma va rog.,.dau funda..repede. :*

Răspuns Câştigător
| RenyRenataReni a răspuns:

Langa ''Posteaza'' apare acea rotita, dai pe ea, la ''Personalizat'' si o sa-ti apara mai multe categorii, trebuie sa pui la a 2a ''Adauga liste sau persoane.'' acolo ii scrii numele persoanei respective.
Succes!

2 răspunsuri:
| Danutsyk a răspuns:

Pai,e simplu, faci asa :
1. Intri la Setarile Contului.
2. Iti va aparea in stanga un sir de setari :
General
Securitate
Confidentialitate
Cronologie si etichetare... ETC...
3.Dai click pe Confidentialitate.
4. Iti apare cam asa :
Cine poate să-mi vadă lucrurile?
Cine mă poate contacta?
Cine mă poate căuta?
Te uiti la Cine poate să-mi vadă lucrurile, in dreapta acelui punct scrie Cine imi poate vedea postarile viitoare? Si tu dai click pe EDITEAZA.
5. Dupa care iti va aparea ceva gen o sageata, acolo scrie asa : Doar eu, prietenii mei, prietenii prietenilor mei, personalizat.
6. Tu dai click pe PERSONALIZAT.
7. Scrii numele prietenului tau jos, salvezi...
Si gata!

| AngeliqueDP a răspuns:

Cand faci postarea iti apare în coltul din dreapta, jos, un cerculeț si langa el scrie public. dai click pe el si dai pe,, Personalizat " apoi scrii numele prietenului respesctiv!winking Te-am ajutat?