| pitbull93 a întrebat:

saptamana viitoare voi da examenul teoretic la scoala de soferi, cum sa fac sa n-am emotii?

Răspuns Câştigător
| Tyysonn a răspuns:

Vrajeala faza cu emotiile, ori sti ori nu sti, pot sa cred ca au gresit din cauza ca s-au grabit, dar din cauza emotiilor nu prea cred, emotiile te tin pana ajungi in sala, in fata momentului, deoarece nu sti la ce sa te astepti, sau ce intrebari iti vor pica, dar cand ai intrebarea in fata, nu cred ca mai ai emotii, ori sti ori nu sti, ori nu citesti toata intrebarea sau toate raspunsurile pentru ca esti prea increzator si asa poti gresi. Stiu ca probabil ai auzit de mai multe ori treaba asta : dar important este sa nu te grabesti ai timp suficient. Daca faci 25-26 ii foarte bine, eu facem de la 21 in sus si l-am luat cu 23 si m-am si grabit pentru ca mi s-a parut ca stiu raspunsurile. happy

4 răspunsuri:
| Tyysonn a răspuns:

Exista doua varianta : ori esti toba de carte, ori te duci total nepregatit, asa de curiozitate. Si daca nu reusesti niciuna din permormante si tot te cuprind emotiile, incearca sa respiri cat mai adanc ca sa te calmezi.winking

| pitbull93 explică (pentru Tyysonn):

Am invatat foarte mult, la chestionare pe drpciv fac tot timpul 25 si 26 doar ca cunosc mai multe persoane care o cazut la examen, ziceau ei ca din cauza emotilor o gresit

| Tyysonn a răspuns (pentru pitbull93):

Vrajeala faza cu emotiile, ori sti ori nu sti, pot sa cred ca au gresit din cauza ca s-au grabit, dar din cauza emotiilor nu prea cred, emotiile te tin pana ajungi in sala, in fata momentului, deoarece nu sti la ce sa te astepti, sau ce intrebari iti vor pica, dar cand ai intrebarea in fata, nu cred ca mai ai emotii, ori sti ori nu sti, ori nu citesti toata intrebarea sau toate raspunsurile pentru ca esti prea increzator si asa poti gresi. Stiu ca probabil ai auzit de mai multe ori treaba asta : dar important este sa nu te grabesti ai timp suficient. Daca faci 25-26 ii foarte bine, eu facem de la 21 in sus si l-am luat cu 23 si m-am si grabit pentru ca mi s-a parut ca stiu raspunsurile. happy

| apocalipso1994 a răspuns:

Daca o persoana se aproprie de un prag important pentru ea si nu are emotii, inseamna ca are probleme, stai linistit ca este firesc sa ai emotii, este specific uman.

Răspuns utilizator avertizat
| Raduta_Constantin_Cornel_1984 a răspuns:

Nu mananci sare cu o zi inainte, si mergi increzator la examen ca nu ai ce sa pierzi