| miki13 a întrebat:

Am de facut o scrisoare de intentie si un CV.Am 15 ani si profesoara ne-a spus sa le facem.Ce ar trebui sa scriu.Da-ti mi un model.Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Presupun ca vrea sa va invete cum sa redactati corect un CV, pentru ca nu ai ce experienta sa treci in el. Gandeste-te la ce ai vrea sa lucrezi pe viitor si inventeaza cateva posturi. Model de cv aici: http://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum-vitae

| miki13 explică (pentru Generalul):

Eu am fost la profil filologic, iar acum sunt la economic.Colegii au facut in clasa a 9a, iar eu nu si nu stiu cum sa fac.

| miki13 explică (pentru Generalul):

Ce pot scrie la experienta profesionala?

| Theo512 a răspuns:

Eu pun pariu ca e pentru consiliul elevilor.
Trebuie sa spui de ce iti doresti sa fii... ca sa ajuti elevii...

| miki13 explică (pentru Theo512):

Nu profa de anteprenoriala ne-a dat aceasta tema.

| Theo512 a răspuns:

Atunci mergi pe raspunsul lui Generalul sau intreaba pe cei din anii ceilalti.