| chirieci a întrebat:

Buna seara

Am o centrală pe gaz Saunier Duval Thelia Consens de 35.
Este pusă pe direct fara termostat de camera.
Când ajunge la temperatura programată se oprește flacăra iar pompa merge încontinuu... este normal?
Va multumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Po,pa trebuie sa tina in circulatie agentul termic.
De obicei, dupa un timp (programat) se opreste daca, intre timp, incalzirea nu porneste din nou.

| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui ca pompa sa se opreasca si ea cam dupa 2 minute. Flacara se aprinde des? Daca da, posibil ca centrala sa fie setata pe Confort nu pe Economic. E de preferat sa montezi un ambient(termostat) de camera.