| Iza_Olah_1994 a întrebat:

As dori sa stiu daca am un procesor AMD trebuie sa cumpar neaparat si cooler tot AMD sau pot sa iau de oricare doar sa se potriveasca?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Pot sa iei orice cooler nu conteaza firma, trebuie doar sa fie pe acelasi socket, dar de ce vrei sa cumperi altul? cel stock de la amd nu face fata?

| Iza_Olah_1994 explică (pentru Gabitzu246):

De cateva zile suna foarte tare si 100% e de la ventilator...am primit una se potriveste dar singura problema e ca in loc de 4 pini are doar 3 si nu e AMD ca cel vechi..nu stiu daca ar trebui sa-l incerc..are ceva?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Iza_Olah_1994):

AFla ce socket ai pe placa de baza FM2, fm2+, AM3 etc, uitate in cartea de la placa de baza