| anonim_4396 a întrebat:

Asi avea si eu o rugaminte daca se poate sa ma ajute cineva.
Ma chinui de ceva timp sa rezol o problema pe care am intampinato la un proiect personal.
am facut un tabel care sa imi calculeze cate ore lucrez pe zi. toate bune si frumoase. pana am vrut sa extrag cate ore am lucrat pe tura de noapte...
nu gasesc nici o solutie...
daca puteti ja ma ajutati va rog.
exempu. eu intru la ora 21:00 si ies la ora 6:00 tura de noapte incepe la 22:00 si se termina la 05:00 cum fac sa imi scrie ca am lucrat 7 ore de noapte?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Presupun ca ai facut tabelul in excell si atunci mai introduci o coloana in care pui formula care trebuie sa sune cam asa = 24-22+5, deci iti da 7 ore. Asa faci pe toate randurile in functie de ora la care ai inceput si ai terminat.

| AlinCatal202020 a răspuns (pentru Marbea):

Asta stiu dar nu ma ajuta la ce vreau eu sa fac. vreau sa imi calculeze el automat... Intro zi intru de la ora 18 in alta zi de la ora 20 si nu stiu cum sa fac sa imi ia automat. gen cand intru la ora 18:00 si stau pana la ora 03:00 sa imi calculeze el singur ca am avut 5 ore de noapte si sa zicem urmatoarea zi intru la 19:30 si ies la 4:30 tot la fel pe fiecare coloana... nu stiu daca este posibil asa ceva. mai in jos ai proiect.ul. mesri mult
https://drive.google.com/......ZLsZH/view

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ai facut un tabel in ce program? ca sunt sute de programe.Nu avem cum sa ghicim ca sa te putem ajuta.

| AlinCatal202020 a răspuns (pentru siriusblack98):

Tabelul este facut in excell.
https://drive.google.com/......ZLsZH/view
Acesta este fisierul