| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bună seara! Astăzi am luat Stb ul si mi-am plătit călătoria de 3 lei pe telefon prin aplicație. A fost un control și mi-a zis ca nu e valabil sa-i dau 80 de lei și dacă nu îmi vine 500 lei amenda acasă. Ideea este ca nu mi-a cerut buletinul si doar a făcut o poză la acel cod QR de pe telefonul meu. Mă poate identifica așa eu având călătoria valabilă?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil verifică daca ai achitat calatoria. Prin aplicatie.

| Anonimafarahaz2 explică (pentru darrio2007):

Păi am achitat o

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

Crezi ca ăia se pricep? Multi fac doar act de prezenta la munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu au datele tale persoanel cum sa iti dea amenda?

| ioana748 a răspuns:

Nu se intampla nimic.
Aberau. Oricum ai dovada ca ai achitat calatoria.