| LiviuNmt1993 a întrebat:

Buna seara,
Bunica mea are card din ala pentru mese calde, stie cineva de ce luna asta nu s-a mai alimentat cardul? Luna trecuta i-a fost pusa suma de 180lei

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ori s-a intarziat alimentarea contului, ori nu se mai dau acei bani.
Sau poate cardul a expirat. Verifica valabilitatea acestuia.
"Valabilitatea tichetului social pe suport electronic este de 1 an de la data alimentarii acestuia pe suportul electronic."
Poti intreba si la distribuitorii cardului (Edenred, Sodexo ori Up) care e situatia actuala a tichetului de masa calda.

| dinaprilie a răspuns:

Tare.unde se dau cardurile astea? In ce oras?

| Nouvel a răspuns (pentru dinaprilie):

Tare? Nu cred.
Mai uita-te la stiri, nu numai pe TPU!

| Nouvel a răspuns:

Pentru informații suplimentare vă rugăm să nu ezitați să contactați pe emitentul de card-uri
selecționat pentru județul Dumneavoastră:
EDENRED ROMÂNIA SRL
Telefon: 021 301 33 11, tasta 1 Email: client.romania@edenred.com
respectiv
SODEXO PASS ROMANIA SRL
Telefon: 021 204 46 46 Email: info.ro@sodexo.com

https://mfe.gov.ro/......84d20c.pdf