| cineva666 a întrebat:

Buna seara! Cum îți dai seama dacă ți-a pus cineva ceva in băutura și ce anume? Nu întreb pentru mine..va rog sa nu glumiți pe seama asta.
In acest moment îmi fac griji pentru o persoana draga, cine se pricepe, rog sa-mi scrie in privat

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa-tidai seama, decat daca faci o analiza chimica a bauturii.
Persoana asta draga, are gura si poate refuza bauturi de la necunoscuti. Daca totusi a baut, atunci sa faca bine a bage mainile pe gat si sa vomite, sau sa mearga la spital daca i s-a facut rau.

| Drimmero a răspuns:

Suna la salvare, nu mai astepta, poate e in coma alcoolica sau i s-a pus ceva in bautura, da-i drumul la apel cat mai repede ca poate i s-a pus ceva puternic in bautura.

| Țoglă a răspuns:

Pune persoana respectivă să vomite.

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

Dacă te pricepi și nu ai scris doar așa.te rog sa mi scr in pvt unde îți pot da mai multe detalii.nu știu ce sa fac…

| cineva666 explică (pentru Țoglă):

Acum doarme și de ceva minute nu s-a mai trezit… m-a cam speriat situatia.

| supadeceapa a răspuns (pentru cineva666):

Degete pe gât și 112, ce dracu' aștepți, să crape?

| cineva666 explică (pentru supadeceapa):

Te pricepi? Pot sa ți dau pvt? Nu i chiar așa de simplu..nici nu sunt in țara.

| supadeceapa a răspuns (pentru cineva666):

Dă-mi, dar pierzi vremea.