| Andrei51 a întrebat:

Cum pot ajunge de la aeroportul otopeni la arenele romane? Cu metroul sau ratb-ul.? Sau cam cat ar fi un taxi? Multumesc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa iei un taxi, iti va lua vreo 40 lei pana acolo

| Stropdeploaie a răspuns:

Cu metroul pana la piata Unirii! Apoi cu tramvaiul 27....parca...in nici un caz nu lua Taxiul!

| suntserios a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Cu metroul pana la Unirii... si de unde crezi tu ca ia metroul de la aeroport?

| Andrei51 explică (pentru suntserios):

Stiu ca nu este statie de metrou la aeroport. Ma refeream unde as putea sa schimb in caz ca ma duc cu autobuzul.

| drcatwoman a răspuns:

Un taxi cred ca ar fi vreo 30 de lei. Din câte țin eu minte sunt automate de unde poți sa comanzi ca sa te asiguri ca nimerești o companie ok și nu ai probleme.

Nu exista stație de metrou la aeroport. Poți lua autobuzul 783 pana în centru.