| misuh2710 a întrebat:

La multi ani. Am luat un router la verisorul meu cu tot cu cablu, pentru ca el are internet prin fir, si acum avem 1 laptop si un calculator. Am pus firu de la router in laptop 1 parte si in router alta parte, si am configurat pe o adresa ip si am rezolvat, pe laptop merge perfect dar acuma nu merge pe calculator. Am pus firu din calculator in router acolo unde trebuia pus, si firu alb cu o parte in router si cu o parte in calculator, si ar fi trebuit sa se conecteze automat calculatorul si sa mearga internetul, dar nu merge. Apare calculatorul jos iconita cu un X rosu. Cum fac sa rezolv internetul pe calculator?

1 răspuns:
| Dangerous10 a răspuns:

Salut!
Baga cablul in calculator si conecteaza laptopul prin wireless.