| TruLove a întrebat:

Mi.a expirat buletinul si trebuie sa merg sa.l schimb. Am inteles ce acte imi trebuie dar este obligatoriu saina unul din parinti cu mine daca sunt majora? Sunt la servici si nu pot veni.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge singura, daca esti majora, dar numai daca ai o declaratie de primire in spatiu de la parinti.

| Silent3025 a răspuns (pentru Ioandelasal):

...ar trebui sa adaugi : "facuta la notar" adica trebuie ii trebuie procura.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Silent3025):

Nu procura ci o declaratie notariala autentica de primire in spatiu.

| Gizăz a răspuns:

Presupun că nu ai casa ta, nu? Dacă nu, trebuie să mergi cu ai tăi. Doar proprietarii locuinţei te pot lua în primire ca să-ţi pună adresa pe buletin. Nu contează că eşti majoră. Singură poţi merge doar dacă e numele tău pe actul de proprietate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai nicio proprietate pe numele tau ci a parintilor trebuie sa mearga cu tine

| neutrino a răspuns:

Daca nu pot veni iti vei face buletinul atunci cand vor putea.