| Swanda a întrebat:

Buna seara, stimati utilizatori ai TPU!
Am o nelamurire in ceea ce priveste pcul meu.Aseara nu avea nimic,mergea normal,fara sa se blocheze sau sa imi dea vreo eroarelaughingAzi, am incercat sa-l aprind si s-a aprins putin(1secunda) ledul din dreptul butonului dar nu s-a intamplat nimic.Tin sa mentionez ca este bagat in priza, nu e asta problema categoriclaughingNu prea stiu ce sa fac? Credeti ca s-a ars ceva? Si daca da.ce? Cam cat ar costa repararea in cazul in care nu pot eu sa ma descurc singura?
Multumesc anticipaaat! Dau fundita big grin!

Răspuns Câştigător
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Placa de baza, sau sursa, si trebuie sa mergi neaparat cu pc-ul la un service autorizat, bafta!winking

| Swanda explică (pentru EmanuelEmy7):

Ai idee cat costa si cam cat dureaza? Multumesc!

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Swanda):

Daca ai garantia si factura, nu te costa nimic, iar reparatia dureaza, in functie de cat de profesionisiti sunt depanatorii!

6 răspunsuri:
| IronGripWarlord a răspuns:

Ok,primul lucru de spus este ca, se poate intampla din cauza multor factori.
1.Praf mult in interior
2.Sursa arsa
3.RAM-i,dar nu cred, nu prea se intampla sa fie din cauza lor.
Daca zici ca se aprinde putin ledul nu stiu ce sa zic.Intrebarea este:acum se mai aprinde putin? Daca nu se mai aprinde acum inseamna ca s-a ars ceva in acel moment.
Poti specifica mai exact, adica se mai aprinde acel led?

| Swanda explică (pentru IronGripWarlord):

Ei bine, da..se mai aprinde, dar nu mereu. Daca il scot din priza si il bag iar, se aprinde ledul putin dar daca incerc a2a oara, nu. Daca il scot iar, la fel, se aprindelaughing)sper ca ai inteles, nu stiu cat de bine am explicat.Ce ar trebui sa fac?big grin

| AncaaStoica a răspuns:

Daca se aprinde led-ul, inseamna ca merge. Poate o fi bagat in priza, dar daca nu e conectat incarcatorul cum trebuie, acesta are baterie dar cand il aprinzi pur si simplu se stinge la loc. Asa mi s-a intamplat si mie.

| Swanda explică (pentru AncaaStoica):

Nu este laptop, nu am incarcator sad.