| ale91 a întrebat:

Buna seara TPU, cine ma poate ajuta va rog? numai pot accesa pagina de facebook? pot accesa youtube si alte site-uri dar facebook nu pot,,, plzz helpcryingcryingimi zice aceasta pagina web nu este disponibilacrying

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Schimba browserul cu care intri pe net, poate el este"buba" si daca merge renunta la cel vecchi.Incearca firefox mozila daca nu l=ai folosit pina acum.La setarile de protectie internet seteaza "default" la toate optiunile.Succes.

| ale91 explică (pentru traveler):

Nu merge, am schimbat si am pus si firefox, si internet explorer si chrome...si alte site-uri cum sunt youtube sau ceva de genu pot acesa numa ast anul pot

| traveler a răspuns (pentru ale91):

Ai facut vreo "buba" si cumva esti blocat pe ip de catre Fecebook? Ia incearca de la alt comp sa te loghezi si daca merge, inseamna ca asta este buba.Rezolvare? :Roagate de cei de unde ai internet sa iti alocea alt ip si NU mai gresi.Bafta

| ale91 explică (pentru traveler):

Mi-a intrat o prietena de pe compu ei si o mers,si dupa aia cand sa intru eu numai a merscryingtot zice aceasta pagina web nu este disponibila, n-am facut nici o ''buba'' am intrat pe facebook m-am jucat sims si am plecat al lucru si cand vin numai merge, culmea nici la fratemiu la laptop nu merge avem separat laptopuri

| traveler a răspuns (pentru ale91):

Intreaba-o daca nu cumva din greseala nu ti-a sters contul,posibil nu? Sau ai interdictie pusa pe anume Facebook si voi stiti,asta poate fi pusa de parinti,etc.Du-te la alt coleg, vecina etc ideea este sa intri de pe alt ip sa vezi daca ai interdictie etc, incearca sa te loghezi pe Facebook si daca merge este clar, vorbesti cu "autorii" sacrilegiului adica parintii etc.Sunt programe instalate in computer care fac aceasta "chestie"adica aloca sau nu dreptul de a accesa un portal, site etc.

| ale91 explică (pentru traveler):

Traveler poti sa imi dai in privat id tau sa iti arat cum e cand intru pe facebook?
te rog