| kavasaki99 a întrebat:

Bună seara TPU in data de 3 decembrie impinesc 18 ani. si in data de 4 decembrie trebuie sa plec in Germania. Se pote?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se poate!--- fara declaratia notariala a parintilor si fara insotitor.La controlul documentelor, se prea poate ca politistul de frontiera sa-ti adreseze un " la multi ani "!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți călători în străinătate la orice vârstă! Indiferent dacă ești major sau nu - diferă doar condițiile.
Așadar, da! „se pote".

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Numai daca vrei. Noi nu te trimitem cu forta.

| Odysea a răspuns:

Se poate, indiferent de varsta. Poti calatori in strainatate la orice varsta, deci se poate.