| anonim_4396 a întrebat:

In fiecare dimineata ma doare gatul ingrozitor de tare!
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la medicul de familie, asta trebuie să faci!
Pa, pa.

| untu a răspuns:

Incearca sa bei o cana calda cu ceai de tei cu lamaie!

| RorySan a răspuns:

Se poate la felul cum ai dormit sau este curent in camera.
Dar daca te doare foarte tare du-te la medic.
Sau incearca sa bei niste ceai fierbinte.

| Blindeye a răspuns:

Și eu am pățit la fel. Iar după ce mâncăm ceva sau pur și simplu stăteam câteva minute îmi trecea. La mine a trecut după câteva săptămâni. Nu am făcut nimic special.

| ariana8228 a răspuns:

Daca te doare foarte tare. du-te la medic! Sa-u poti da bei ceai de menta, nu foarte ferbinte! Sper ca te-am ajutat... big grin

| Tudy1998 a răspuns:

Du-te la medic. Sau poate ca te doare pentru ca dormi rău cu el. daca asta e, du-te la un maseur. Nu cred ca e vreo alergie sau vreo boală